Historie doutníků 

Historie doutníků

Pic 1

Kryštof Kolumbus roku 1492 objevil kromě nového kontinetu také zajímavý úkaz, když si jeden z jeho důstojníků, Roderigo de Xeres, všiml indiánů kouřících srolované listy tabáku. Od té doby se rituál kouření doutníků rozšířil do všech částí světa, aby obohatil životní styl milionů lidí, včetně slavných osob, jako byl Král Edward VII., Winston Churchill, kterého si ostatně nikdo bez doutníku ani nedokáže představit, nebo John F. Kennedy. Doutník se zapsal do dějin i prostřednictvím aféry Billa Clintona.

Většina nejkvalitnějších doutníků pocházi historicky z Kuby, konkrétně z kraje Vuelta Abajo. Produkce doutníků „Made in Havana“ v této oblasti však byla poznamenána americkým embargem, díky kterému se začaly prosazovat další karibské oblasti, Jižní Amerika, Afrika a Asie. Mezi největší současné výrobce doutníků patříí Honduras, Nikaragua, Dominikánská republika, Jamajka a Spojené státy americké.Arnold Schwarzenegger a doutníky (v angličtině)

Další známé osobnosti

Pic 2
  • Sir Winston Churchill – Britský politik, premiér Spojeného království v letech 1940–1945 a 1951–1955, historik, žurnalista, vojevůdce a zákonodárce. V neposlední řadě byl také spisovatel (roku 1953 obdržel Nobelovu cena za literaturu). Je považován za jednoho z nejvýznamnějších státníků 20. století. Zároveň je asi nejznámějším kuřákém doutníků v historii, přestože jich denně vykouřil deset, dožil se devadesátky.
  • Mark Twain – Vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, významný americký spisovatel, autor románů Dobrodružství Toma Sawyera, Dobrodružství Huckleberryho Finna a mnoha dalších.
  • Arnold Schwarzenegger – Kulturista, který to postupně dotáhnul až na hvězdu hollywoodského formátu, ale ani to mu nestačilo, a tak nyní působí jako guvernér Kalifornie.
  • Danny DeVito – Americký herec a filmový producent.
  • Fidel Casto – Jeden z nejslavnějších revolucionářů. Kdo jiný by měl propagovat doutníky než kubánský vůdce?
  • Charles Bukowski – Americký spisovatel s velmi osobitým stylem, autor knih Faktótum, Poštovní úřad, Hollywood, Škvár a mnoha dalších románů a sbírek.