Jak vybírat doutník 

Pro začátečníky: Jak vybírat doutník

Pic 1

Máte-li v kouření doutníků zálibu, jistě máte svou oblíbenou značku a víte po jakém doutníku sáhnout. Nemáte s nimi ještě zkušenost a nevíte podle čeho si vybrat doutník, který vám zachutná?


O výběru doutníků

Kouření doutníků je rituál a mnohé láká kromě tabákového požitku i pohoda, kterou vidí u lidí, kteří si vychutnávají svůj doutník.

V případě, že nemáte žádné zkušenosti, můžete být při výběru doutníku rozpačití a vaše volba nemusí být správná. Sáhnete-li hned na začátku po tlustém a těžkém doutníků s výraznou agresivní chutí, pravděpodobně vám nezachutná.

Zpočátku si vyberte raději doutník s lehčí chutí. Nechcete-li začínat s příliš velkou dávkou tabáku, volte menší doutník.

A v jaké cenové relaci se rozhlížet? Nemusíte volit hned nejdražší doutníky, nejspíš byste stejně jejich vysokou kvalitu neocenili, ovšem nevolte ani ty nejlevnější. Rovněž by vás zážitek s nimi mohl od kouření doutníků odradit. Jsou často štiplavé, hrubé a nepřinesou vám to, co od nich očekáváte.

Zaměřte se i na to, kde doutníky kupujete. Najděte si osvědčeného prodejce, který vám nabídne dostatečný výběr a především kvalitu.

Kubánské doutníky: Když chcete to nejlepší

Pic 2

Zasvěceným nemusíme vyprávět o vysoké kvalitě kubánských doutníků a i ti méně zasvěcení pravděpodobně slyšeli o jejich výjimečnosti. Každý při jejich kouření pochopí, proč patří mezi nejkvalitnější kuřivo na světě. Čím více zkušeností s doutníky budete mít, tím více kubánské doutníky oceníte.

Kvalitní kubánské doutníky neseženete jen na Kubě. Prodávají se i u nás v různém cenovém rozpětí. Cena se odvíjí od konkrétní značky.

Láká vás tabákový požitek, u kterého se odreagujete, ale doutníky vás nezaujaly? Možná raději zvolíte dýmku.